SEPTANAZAL Nasal Spray for Children 10 ml

220,00 den

Doza e rekomanduar për fëmijët e moshës 2 deri në 6 vjeç është një spërkatje në secilën vrimë të hundës deri në 3 herë në ditë, sipas nevojës.

12 in stock

SKU: KRKA-3 Category: Tags: , , , , ,

Description

Spray Sentanazal për fëmijë përmban hidroklorur ksilometazoline dhe dekspantenol. Hidrokloruri i ksilometazolinës ngushton shpejt enët e gjakut në mukozën e hundës dhe zvogëlon ënjtjen e mukozës së hundës dhe sekretimin. Kjo zvogëlon ndjesinë e hundës së zënë. Dekspantenoli është një derivat i vitaminës së acidit pantotenik i cili siguron shërimin dhe mbron mukozën e hundës.

Brand

Крка

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SEPTANAZAL Nasal Spray for Children 10 ml”