SEPTANAZAL Nasal Spray for Adults 10 ml

210,00 den

Doza e rekomanduar për të rriturit është një spërkatje në secilën vrimë të hundës deri në 3 herë në ditë, sipas nevojës. Doza varet nga ndjeshmëria individuale dhe efikasiteti klinik. Rekomandohet përdorimi për më shumë se 7 ditë.

20 in stock

SKU: KRKA-4 Category: Tags: , , , , ,

Description

Spray për hundë Septanazal përmban hidroklorur ksilometazoline dhe dekspantenol. Hidrokloruri i ksilometazolinës ngushton shpejt enët e gjakut në mukozën e hundës dhe zvogëlon ënjtjen e mukozës së hundës dhe sekretimin. Kjo zvogëlon ndjesinë e hundës së zënë. Dexpanthenol është një derivat i vitaminës së acidit pantotenik i cili siguron shërimin dhe mbron mukozën e hundës. Përdoret për të zvogëluar ënjtjen e mukozës së hundës në pezmatimin e mukozës së hundës dhe për të shëruar dëmtimet.

Brand

Крка

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SEPTANAZAL Nasal Spray for Adults 10 ml”