-30% Off

DF BIO C DIREKT Sachets x 20

Original price was: 295,00 den.Current price is: 206,50 den.

2 in stock

Description

Кесите Bio-C 500 Direct се додаток во исхраната со витамин Ц и комплекс од биофлавоноиди од кора од цитрус.
Прашокот се нанесува директно на устата, не треба да се раствора во вода.
Наменет за луѓе кои имаат ослабен имунитет и кои чувствуваат недостаток на енергија, замор и исцрпеност. Посебно се препорачува за стари лица, рекреативци и спортисти.
Како да се користи
Деца постари од 12 години и возрасни земаат 1 кесичка дневно.
Факт
Витаминот Ц значително помага во одржување на нормалната функција на имунолошкиот систем за време и по интензивна физичка активност.
Придонесува за нормална функција на нервниот систем и нормални психолошки функции.
Состав
Една кеса содржи:
– 500 mg витамин Ц.
– 40 mg комплекс на биофлавоноиди од кора од цитрус (Citrus spp.) Со најмалку 30% флавоноиди се сметаат за хесперидин

Brand

Диетфарм

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “DF BIO C DIREKT Sachets x 20”