Osteocare Tables x 30

580,00 den

Një deri në dy tableta në ditë

9 in stock

SKU: VTBTCS-3 Category:

Description

OSTEOCARE është një produkt diete, i formuluar shkencërisht për ata që kuptojnë seriozisht shëndetin e kockave të tyre.

OSTEOCARE është suplementi më i popullarizuar me dozën e duhur ditore të rekomanduar të kalciumit, magnezit, zinkut, vitaminës D dhe bashkëfaktorëve thelbësorë që ndihmojnë në ruajtjen dhe rigjenerimin e kockave dhe dhëmbëve.

Rekomanduar nga Shoqata Kombëtare Angleze e Osteoporozës.

Marrja e kalciumit shtesë është veçanërisht e rëndësishme për rritjen e fëmijëve, gjatë shtatëzënësisë dhe laktacionit; gjatë menopauzës dhe tek të moshuarit.

OSTEOCARE përmban:

Kalciumi – thelbësor për ndërtimin e kockave dhe dhëmbëve, rritjen dhe zhvillimin e qelizave, tkurrjen e muskujve, sekretimin e insulinës dhe funksionimin e duhur të zemrës. Shtë e nevojshme për procesin e koagulimit të gjakut dhe transmetimin e stimulimit nervor. Isshtë e dobishme për gjendje alergjike.

Zinku – është një mbështetje e rëndësishme për sistemin imunitar, nxit rritjen dhe zhvillimin normal, veçanërisht gjatë shtatzënisë, fëmijërisë dhe adoleshencës.

Magnezi është një mineral, i nevojshëm për funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe kardiovaskular. Ajo punon e relaksuar në muskujt e fryrë. Shtë e rëndësishme për mineralet e tjera në trup (natriumi, kaliumi, kalciumi). Mungesa e magnezit manifestohet nga lodhja e shpejtë, ngërçet në gjethe, tensioni nervor.

Vitamina D – e rëndësishme për rregullimin e kalciumit dhe fosforit në gjak, e cila ndikon në pjellori, sistemin imunitar dhe yndyrën e duhur. Mungesa shkakton rakitizëm tek fëmijët, zbutjen e kockave tek të moshuarit dhe ngërçet e muskujve.

Shënim:
Nuk ka asnjë kufizim në kohëzgjatjen e kohës kur tabletat Osteocare mund të përdoren, por ato mund të përdoren për aq kohë sa nevojitet. Konsultohuni me një mjek me mbikëqyrje të rregullt.

Brand

Витабиотикс

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Osteocare Tables x 30”