Vitamin E Pure Oil 100% 50 ml

1,180,00 den

Vitamina E vaj nga HealthAid ka mundësinë e përdorimit të jashtëm dhe të brendshëm.
Merrni 1 deri në 4 pika nga jashtë dhe aplikojeni butësisht në zonën e dëshiruar të lëkurës me një masazh, në një vend ku ka strija, plagë, rrudha dhe lëkurë të thatë derisa të përthithet plotësisht. Mund të përzihet me vaj bajameje ose ulliri në pjesë të barabarta ose të përdoret me një krem tjetër neutral. Përdorimi i jashtëm është i sigurt si për gratë shtatzëna ashtu edhe për fëmijët.
Mund të pihet, të rriturit dhe fëmijët mbi 14 vjeç 1 deri në 4 pika në ditë. Dy pika janë ekuivalente me 200 mg vitaminë E. Fëmijët nën 14 vjeç dhe gratë shtatzëna duhet të konsultohen me një person të kualifikuar përpara përdorimit.

1 in stock

SKU: HAID-67 Category:

Description

Vitamina E – Vaji është një antioksidant i fuqishëm, mbron qelizat nga dëmtimet e shkaktuara nga radikalet e lira. Vitamina E – Vaji mund të përdoret për të parandaluar prodhimin e tepërt të melaninës dhe shfaqjen e rrathëve të zinj poshtë syve, ngadalëson procesin e plakjes së qelizave, mbron lëkurën nga rrezet e dëmshme UV. Vitamina E – Vaji përmirëson lagështinë e lëkurës. Përdorimi i përditshëm i vajit në lëkurë të pastër e bën lëkurën të butë dhe të butë, përveç kësaj, vepron në gjëndrat dhjamore në lëkurë dhe rregullon funksionin e tyre.

Brand

Хеалтх Еид

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vitamin E Pure Oil 100% 50 ml”