DR.THEISS VENEN GEL

310,00 den

Si të përdorni: aplikoni në këmbë disa herë në ditë dhe fërkojeni lehtë në lëkurë.

5 in stock

SKU: DRTHSS-61 Category:

Description

Për një hap pa dhimbje dhe peshë
Moti i ngrohtë, këpucët e ngushta në këmbë, janë një shkak i zakonshëm i ënjtjes. Ecja është e vështirë, ju ndjeni dhimbje dhe rrjeti i kapilarëve të plasaritur prish pamjen e bukur të këmbëve tuaja.
Xheli venoz forcon venat dhe zvogëlon ënjtjen në këmbë. Pesha dhe dhimbja zhduken, dhe hapi bëhet i lehtë!
Parandaloni shfaqjen e venave me variçe në kohë!
Shmangni solariumet, saunat dhe vaskat e nxehta. Nxehtësia shkakton zgjerimin e enëve të gjakut, gjë që zvogëlon rrjedhjen e gjakut. Dushi i këmbëve me ujë të ftohtë ndihmon në rregullimin e qarkullimit të duhur.
Sa më shpesh që të keni mundësi, vendosni këmbët tuaja në një pozicion të ngritur për të lehtësuar kthimin e gjakut në zemër.
Nëse ju duhet të qëndroni në këmbë ose të uleni për periudha të gjata kohore, bëni ushtrime të herëpashershme të venave, të tilla si lëvizjet rrethore të këmbëve, disa hapa, ose ngrini vazhdimisht majat e gishtave.
Pini shumë lëngje, veçanërisht ujë mineral, lëngje natyrore dhe çaj.
Mbipesha ju ngarkon këmbët, prandaj hani një dietë të moderuar.

Dr Thais Venen Gel në 100 g përmban 3.0 g ekstrakt të farave të gështenjës së egër (Aesculus hippocastani semen ext. Fluidum) dhe 0.4 g ekstrakt të calendulës (Calendulae flos extr.).

Përbërësi aktiv në ekstraktin e farës së gështenjës së kalit (escin) ndihmon në forcimin e murit të enëve të gjakut, ndërsa ekstrakti i luleve të marigoldit ndihmon në zvogëlimin e inflamacionit.

Brand

Др.Тајс

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “DR.THEISS VENEN GEL”