MAGBET Capsules x 40

220,00 den

Out of stock

SKU: MXMDC-22 Category:

Description

Ky preparat kontribuon në funksionimin normal të muskujve, zemrës, sistemit nervor dhe imunitar.

Magnezi është një përbërës që ndihmon trupin të përballojë përpjekjet dhe stresin e shtuar, si dhe të përgatitet për periudha të përpjekjeve të veçanta. Përveç kësaj, forcon sistemin imunitar, kështu që është ideal për përdorim të përditshëm.

Pavarësisht nëse jeni në punë, bëni sport ose përjetoni stres dhe tendosje në baza ditore, magnezi në kombinim me vitaminën B është një aleat ideal për të luftuar efektet anësore si ankthi, ngërçet, nervozizmi dhe imuniteti i zvogëluar.

Ka një nevojë të shtuar për magnez gjatë shtatzënisë dhe laktacionit, si dhe tek të moshuarit ose atletët.

Indikacionet
Rekomandohet përdorimi i kapsulave Macbeth për të kontribuar në:
Funksioni normal i muskujve dhe zemrës
Funksionimi i duhur i sistemit nervor
Ruajtja e funksioneve psikologjike dhe performanca mendore
Reduktoni lodhjen dhe rraskapitjen
Funksionimi i duhur i sistemit imunitar dhe mbrojtja e qelizave nga stresi oksidativ
Formimi i qelizave të kuqe të gjakut
Metabolizmi normal i hekurit
Ruajtja e metabolizmit të energjisë dhe ekuilibrit të elektroliteve
Ruajtja e shikimit, mukozave, kockave, lëkurës, flokëve dhe dhëmbëve
Sinteza e cisteinës dhe metabolizmi i homocisteinës, proteinave dhe glikogjenit
Rregullimi i aktivitetit hormonal, sinteza normale dhe metabolizmi i hormoneve steroide, vitaminës D dhe neurotransmetuesve të caktuar

Paketimi: 40 kapsula

Mënyra e përdorimit: Rekomandohet të merret 1 kapsulë në ditë

Brand

МаксМедика

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MAGBET Capsules x 40”