URIROYAL Sachets x 7

580,00 den

Doza e rekomanduar ditore është 1 thasë me pluhur për përgatitjen e tretësirës.

8 in stock

SKU: PHRMS-15 Category: Tag:

Description

Kombinimi i vetëm me D-manozë dhe S. Boulardii që është efektiv në trajtimin e E.Coli

Inflamacioni i fshikëzës ose cistiti është një infeksion bakterial që është veçanërisht i zakonshëm tek gratë në moshë riprodhuese, me sa 2/3 e grave kanë këtë problem të paktën një herë në jetën e tyre.

Simptomat më të zakonshme të inflamacionit të fshikëzës:
– Nevoja e shpeshtë dhe urgjente për të urinuar
– Dhëmbje ose dhimbje gjatë urinimit
– Urinim gjatë natës
– Dhimbje mbi kockën pubike
– Dhimbje gjatë marrëdhënieve seksuale
– Urinë e paqartë ose e errët për shkak të pranisë së gjakut
– Erë e pakëndshme e urinës

Një thes UriRoyal përmban D-manozë (2g), S. Boulardii (10 miliardë) dhe boronicë arona.

D-manoza vepron në një mënyrë të thjeshtë duke ndërtuar lidhje të forta me rritjen sipërfaqësore të bakterit E.coli. Bakteret E.coli që janë lidhur me D-manozën eliminohen nga trupi me anë të urinimit.

S.Boulardii rikthen ekuilibrin e sistemit tretës duke mbrojtur bakteret e mira dhe përshpejton rikuperimin e mikroflorës së zorrëve pas marrjes së antibiotikëve.

Përparësitë e çantave UriRoyal janë:

– Ul siklet shpejt dhe me lehtësi
– Tolerueshmëri e shkëlqyeshme – pa efekte anësore
– I përshtatshëm për: fëmijë mbi 3 vjeç, gra shtatzëna, nëna gjidhënëse, diabetikë
– Kombinim unik- (D-manozë + S.Boulardii)
– Shije e këndshme – aroma e boronicës
– Lehtë për t’u përdorur – pluhuri tretet lehtë në ujë

Brand

ФармаС

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “URIROYAL Sachets x 7”