Description

Aplikimi dhe përdorimi i Hepagard:
Rekomandohet përdorimi i kapsulave Hepagard në rastet e:

Dietat afatgjata të pasura me yndyrë dhe sheqer
Mbipesha dhe obeziteti
Mëlçia yndyrore jo-alkoolike
Hepatiti akut i çdo forme
Cirroza e mëlçisë
Në alkoolizmin kronik
Gjatë rikuperimit të mëlçisë nga dëmtimi për çfarëdo arsye

Gjatë 8 javëve të para të përdorimit të kapsulave, duhet të merren 2 kapsula çdo ditë, e ndjekur nga 1 kapsulë në ditë. Kapsulat konsumohen me pak lëng, me vakt.

Për çfarë është menduar MaxMedica Hepagard?
Kapsulat përmbajnë një kombinim të përbërjeve biologjikisht aktive që kontribuojnë në ruajtjen e funksionit normal të mëlçisë.

Paketimi: 30 kapsula

Çfarë përmbajnë kapsulat Hepagard?
Gjembaku i qumështit (Silybi marianum fructus) dhe përbërësi aktiv i tij silymarin përdoren në trajtimin e dëmtimeve, sëmundjeve kronike inflamatore dhe cirrozës së mëlçisë. Kanë veprim hepatoprotektiv, hepatoregjenerues, antiinflamator, koleretik dhe antikolestatik.

Angjinarja (Cynara scolymus) është një bimë shumëvjeçare nga tropikët. Studimet klinike tregojnë se preparatet e gjetheve të angjinares kanë një efekt të dobishëm në problemet e tretjes si dispepsi, fryrje, nauze dhe çrregullime të tjera të tretjes, si dhe ulin lipidet e gjakut në hiperkolesteroleminë e lehtë deri në mesatare.

Kolina është një përbërës që sintetizohet në trup, por sasitë e saj mund të jenë të pamjaftueshme. Është një pjesë integrale e fosfolipidit të membranës qelizore, e cila është një pararendëse në sintezën e neurotransmetuesit acetilkolin.

L-metionina është një aminoacid thelbësor. Merr pjesë në eliminimin e produkteve metabolike në mëlçi, si dhe në metabolizmin e yndyrës.

Vitamina C është antioksidanti më i rëndësishëm i tretshëm në ujë. Është e nevojshme për sintezën e kolagjenit dhe përbërësve të tjerë të indit lidhës. Ka një efekt imunombrojtës.

Vitamina B6 (piridoksinë, piridoksal, piridoksaminë) bën pjesë në grupin e vitaminave të tretshme në ujë. Është i rëndësishëm në metabolizmin e proteinave dhe aminoacideve.

Brand

МаксМедика

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “HEPAGARD Capsules x 30”