DUOBIOTIK Capsules x 10

320,00 den

Të rriturit dhe fëmijët mbi 3 vjeç: 1-2 kapsula në ditë. Kapsula merret nga goja. Për rezultate optimale, duhet t’i merrni kapsulat në stomak bosh me një gotë ujë.

12 in stock

SKU: PHNV-31 Category: Tags: , ,

Description

DuoBiotic® është një preparat mikrobiologjik që përmban një kulturë probiotike të gjallë të Saccharomyces boulardii dhe inulin prebiotik. Kërpudhat Saccharomyces boulardii janë në sasi të mjaftueshme të dobishme për shëndetin, sepse rregullojnë mikroflorën e zorrëve dhe parandalojnë zhvillimin e mikroorganizmave patologjikë, duke lehtësuar kështu çrregullimet gastrointestinale, si diarreja. Inulina është një karbohidrat jo i tretshëm që shërben si “ushqim” për mikroorganizmat probiotikë në zorrën e trashë, duke mundësuar rritjen më të mirë të tyre dhe aktivitet më të madh.
DuoBiotic® përdoret si një terapi parandaluese dhe mbështetëse për diarre, fryrje dhe çrregullime të tjera të tretjes të shkaktuara nga një çekuilibër i mikroflorës së zorrëve. Ky çekuilibër mund të ndodhë për shkak të: – infeksioneve virale dhe bakteriale të traktit tretës tek të rriturit dhe fëmijët më të vjetër se 3 vjeç (p.sh. infeksionet rotavirus, diarreja e udhëtarëve), – terapia me antibiotikë me spektër të gjerë dhe barnat kimioterapeutike, – rrezatimi i barkut dhe legenit organet. Përdorimi i organizmave probiotikë redukton në mënyrë efektive shpeshtësinë dhe ashpërsinë e çrregullimeve të tretjes të lehta deri në mesatare të shkaktuara nga një çekuilibër i mikroflorës së zorrëve.

Brand

Фарманова

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “DUOBIOTIK Capsules x 10”