BIODERMA SOS Spray 200 ml

1,250,00 den

Qetëson ndjesinë e kruajtjes për 60 sekonda me një kohëzgjatje efikasiteti prej 6 orësh *
Redukton nevojën për kruajtje dhe ofron rehati të menjëhershme
Ofron një ndjenjë të menjëhershme freskie
– Tolerueshmëri e shkëlqyer – Jo komedogjenike – Teksturë jashtëzakonisht e lehtë – Pa parfum – Aplikim ultra i shpejtë 360 ° në një hap të thjeshtë
– Nuk lë njolla në rroba
I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme të irrituar, të thatë deri në shumë të thatë

1 in stock

Description

Atoderm SOS Spray përfiton nga një zbulim i ri shkencor: janë identifikuar 2 shkaqe të reja biologjike të kruajtjes së lëkurës të prirur për atopi ose psoriasis. Ky kujdes fokusohet në rrugët biologjike që shkaktojnë kruajtje të përkohshme ose të përhershme.
Teknologjia e re Skin Relief (e cila përmban ekstrakte qelibar dhe çaj jeshil) në kombinim me përbërësin aktiv dermatologjik qetësues Enoxolon bllokon procesin biologjik përgjegjës për kruajtjen që në fillim dhe synon drejtpërdrejt secilën nga rrugët e përfshira.
Patenta Skin Barrier Therapy и mbron edhe lëkurën më të thatë nga bakteret që shkaktojnë kruajtje.
Së fundi, Vitamina PP (Niacinamide) dhe Squalene plotësojnë formulën për të siguruar lipidet e nevojshme për të forcuar barrierën e lëkurës.
Natyralja e patentuar D.A.F. kompleksi (Formula e avancuar dermatologjike) rrit pragun e tolerancës së lëkurës.
Rezultatet: Lëkura zbutet menjëherë dhe nevoja për kruajtje zvogëlohet me një efekt afatgjatë.
Për rehati të menjëhershme, hidratim afatgjatë dhe mbrojtje intensive.

Brand

Биодерма

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “BIODERMA SOS Spray 200 ml”