Allergforte Tablets x 60

1,045,00 den

Pacientët që vuajnë nga alergjia sezonale dhe gjatë gjithë vitit me manifestime të lëkurës ose të frymëmarrjes, si dhe manifestime alergjike të syve;
Pacientët që duan një sistem imunitar të shëndetshëm.

1 in stock

SKU: HAID-56 Category:

Description

Mbështetje imune për ndjeshmërinë sezonale, një formulë e re që kombinon kurkumin, ekstraktin e lëvores së pishës së detit, vitaminën C.
Alergjitë janë përgjigja e sistemit imunitar ndaj stimujve nga substanca të caktuara. Substancat që mund të shkaktojnë alergji quhen alergjenë. Alergjenët më të zakonshëm janë poleni, pluhuri, myku, kafshët shtëpiake, insektet, kimikatet industriale dhe ndotësit e ajrit, drogat, cigaret, ushqimet dhe shumë të tjera. Simptomat e alergjive përfshijnë teshtitjen, rrjedhjen e hundës, sinozitin, kruajtjen e hundës dhe fytit, dhimbje koke, lotim të syve, sy të skuqur, rrathë të errët poshtë syve, të cilat shkaktohen nga rritja e qarkullimit të gjakut pranë sinuseve.
Allergforte përmban vitaminë C e cila kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Brand

Хеалтх Еид

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Allergforte Tablets x 60”