ABSOLUTE DRY DAB-ON 35 ml

1,295,00 den

Ekstrakti Centella Asiatica: veprim anti-inflamator, antioksidant dhe hidratues.
Aplikojeni në buzë dhe hundë sipas nevojës.

Absolute Dry është një antiperspirant ekstra efektiv origjinal suedez me një efekt të gjatë 7 ditë kundër djersitjes dhe erës së keqe.

Out of stock

SKU: VITAE-2 Category:

Description

Si të përdorni Absolute Dry?
Për të optimizuar efektin dhe për të minimizuar rrezikun e acarimit të lëkurës, është thelbësore që lëkura të jetë plotësisht e thatë kur aplikoni Absolute Dry. Lani lëkurën dhe thajeni tërësisht me një leckë. Lëreni lëkurën të thahet për një kohë. Nëse është e nevojshme, përdorni një tharëse flokësh me ajër të ftohtë.
Aplikoni Absolute Dry në lëkurë, p.sh. nën sqetull, një orë para gjumit dhe lëreni të thahet.
Lani përsëri lëkurën tuaj në mëngjes, ose bëni dush. Absolute Dry do ta mbajë lëkurën të thatë dhe do të parandalojë djersitjen deri në 7 ditë. Nëse dëshironi, mund të përdorni edhe deodorant ose sprej të parfimuar, por nuk keni nevojë për një antidjersë tjetër.
Absolute Dry nuk përmban parfume, konservues apo ngjyra.
Normalisht, një herë në javë është një frekuencë e përshtatshme aplikimi, por sigurisht që mund të provoni orarin tuaj.
Lëkura në pëllëmbët e duarve dhe shputat e këmbëve tuaja është më e trashë dhe mund të kërkojë një aplikim pak më të shpeshtë të Absolute Dry të paktën fillimisht.
Përbërja: Alkool Denat, Klorur Alumini, Alkool T-butil, Benzoat Denatoni
TRAJTIMI I Djersitjes së tepërt
Për ata që kanë një problem me hiperhidrozën dhe djersitjen e tepërt që ndikon në jetën e tyre të përditshme, janë në dispozicion opsione efektive trajtimi.
Antidjersës të qëndrueshëm dhe ekstra efektiv me klorur alumini. Gjëja e parë dhe më e rëndësishme është të bëni dallimin midis deodorantëve dhe antidjersësve. Deodorantët zakonisht përmbajnë parfume për të maskuar erën e djersës. Ato gjithashtu mund të përmbajnë substanca që reduktojnë sasinë e baktereve, gjë që parandalon edhe erën e keqe të gojës. Megjithatë, deodorantët nuk parandalojnë djersitjen.
Nga ana tjetër, antidjersit parandalojnë djersitjen në vendin e aplikimit. Ka antidjersë me jetëgjatësi, veçanërisht të përshtatshme për njerëzit me hiperhidrozë, por asgjë nuk zgjat më shumë se Absolute Dry. Absolute Dry ndalon djersitjen për 7 ditët e ardhshme. Mund të përdoret për lloje të ndryshme të djersitjes, p.sh. nën sqetull, krahë, këmbë dhe pjesë më të mëdha të lëkurës.

Brand

Витае

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ABSOLUTE DRY DAB-ON 35 ml”