OMEGA 3 Capsules 1000 mg x 90 (1 + 1)

700,00 den

Dozimi: Shoqata Amerikane e Zemrës rekomandon një dozë maksimale ditore prej 1 g / ditë EPA + DHA. Me dozën e rekomanduar prej 3 kapsulash në ditë të marra me vakt, Omega-3 Fortex mbulon këtë rekomandim.
Mund të merret nga diabetikët. Nuk rekomandohet për njerëzit me alergji ndaj ushqimeve të detit. Kjo dozë është e përshtatshme për personat mbi 12 vjeç. Produkti Fortex Fish Oil rekomandohet për fëmijët më të vegjël.

1 in stock

SKU: FRTX-9 Category:

Description

Omega 3 Fortex përmban 1000 mg vaj peshku të koncentruar salmon, me 18% ERA dhe 12% DHA acide yndyrore të pangopura të pazëvendësueshme.

Është vërtetuar kategorikisht në studime të shumta klinike se marrja e acideve yndyrore omega 3 (EPA dhe DHA) është jashtëzakonisht e rëndësishme për shëndetin e njeriut:

• kontribuon në aktivitetin normal të zemrës
• përmirëson funksionin e enëve të gjakut
• kontribuon në uljen e kolesterolit
• zvogëlon sasinë e triglicerideve në gjak
• përmirëson aktivitetin e trurit
• merr pjesë në rregullimin e metabolizmit
• përmirëson elasticitetin e lëkurës
• kontribuon në aktivitetin normal të të gjitha sistemeve dhe organeve në trupin e njeriut

Brand

Фортекс

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “OMEGA 3 Capsules 1000 mg x 90 (1 + 1)”