MENOFLAVON Capsules x 30

388,00 den

Out of stock

SKU: MXMDC-25 Category:

Description

Efektiviteti i kapsulave MaxMedica Meno Flavon

Ky ilaç lehtëson simptomat e menopauzës, si ndezjet e nxehta, pagjumësinë dhe nervozizmin, duke reduktuar rreziqet e pasojave afatgjata të periudhave para, gjatë dhe pas menopauzës.

Meno Flavon bazohet në izoflavonet e sojës dhe lehtëson simptomat e menopauzës, të tilla si:

Rritjet e nxehtësisë
Nervozizmi
Pagjumësia
Ndryshime të papritura të humorit
Ind kockor të dobësuar
Humbja e elasticitetit të lëkurës
Libido e ulur
Si funksionon Meno Flavon?

Fitoestrogjenet e sojës janë më të ngjashëm në përbërje me estrogjenet endogjene dhe marrja e tyre njihet nga trupi si marrje estrogjeni dhe kështu lehtëson shqetësimin.

Ndër të tjera, izoflavonet pengojnë aktivizimin metabolik të hormoneve seksuale dhe në këtë mënyrë ulin nivelin e hormoneve të lira në trup, gjë që redukton rrezikun e shfaqjes së sëmundjeve malinje.

Rekomandohet gjithashtu si një ndihmës për terapinë e osteoporozës.

Indikacionet

Rekomandohet përdorimi i kapsulave Meno Flavon në menopauzë, për të lehtësuar simptomat si:

Walloon (ndjenja e nxehtësisë së madhe)
Ndjenjat e lodhjes dhe rraskapitjes
Luhatje humori
Çrregullime të gjumit dhe gjumë i dobët
Si dhe redukton rrezikun e shfaqjes:
Osteoporoza
Sëmundjet kardiovaskulare
Përbërja

Paketimi: 30 kapsula

Mënyra e përdorimit: Rekomandohet të merret 1 kapsulë në ditë në mëngjes.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MENOFLAVON Capsules x 30”