OSTEO MAX FORTE Capsules x 30

388,00 den

Out of stock

SKU: MXMDC-29 Category:

Description

Rekomandohet përdorimi i kapsulave Osteo Prevent Forte:
për të ruajtur shëndetin e kockave
në mënyrë parandaluese, për të zvogëluar rrezikun e frakturave dhe osteoporozës
për dhëmbë të shëndetshëm dhe të fortë
për të nxitur përthithjen e kalciumit dhe fosforit
për të ruajtur nivelet normale të kalciumit në gjak

Si funksionon MaxMedica Osteo Prevent Forte?
Ky preparat zbut problemet që shfaqen pas menopauzës, veçanërisht brishtësinë e kockave.
Osteo Prevent Forte përmban një ekuilibër të vitaminave dhe mineraleve që janë të shkëlqyera për parandalimin e osteoporozës ose të ngjashme
terapi ndihmëse për osteoporozën.

Pse është i rëndësishëm Osteo Prevent Forte?
Kapsulat Osteo Prevent Forte janë formuluar në bazë të kalciumit, vitaminës D, vitaminës K, magnezit dhe zinkut.
Efekti sinergjik i këtyre përbërësve aktivë kontribuon në ruajtjen e shëndetit të sistemit skeletor.

Kalciumi është një mineral thelbësor me një gamë të gjerë rolesh biologjike. Përveçse është një komponent kryesor i kockave dhe dhëmbëve, kalciumi luan një rol të rëndësishëm në tkurrjen e muskujve, koagulimin e gjakut, përcjelljen nervore, rrahjet e zemrës, sekretimin e gjëndrave, mirëmbajtjen e sistemit imunitar dhe prodhimin e energjisë.
Kockat dhe dhëmbët përmbajnë mbi 99% të kalciumit total. Kalciumi përbën 1-2% të peshës trupore
një i rritur, ku skeleti i njeriut është një lloj rezervuari kalciumi.

Vitamina D – një nevojë thelbësore e të gjithë organizmit
Mungesa e vitaminës D karakterizohet nga mineralizimi ose demineralizimi joadekuat i skeletit.
Mineralizimi i pamjaftueshëm i skeletit është shkaku i rakitit tek fëmijët, ndërsa demineralizimi i skeletit tek të rriturit çon në osteomalaci dhe mungesë të mëtejshme të vitaminës D në osteoporozë.

Përdorni
Rekomandohet të merret 1 kapsulë, 2 herë në ditë. Kapsulat duhet të merren me një sasi të vogël lëngu së bashku me vaktin.

Brand

МаксМедика

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “OSTEO MAX FORTE Capsules x 30”