ALKALAX Tablets 5 mg x 20

110,00 den

Kuti me 250 tableta (25 komike x 10 tableta)

6 in stock

SKU: ALKA-42 Category:

Description

Parandalimi dhe trajtimi i mungesës së vitaminës C – skorbut;
Kushtet ku rriten nevojat për vitaminë C (hemodializa, sëmundjet GI, tuberkulozi, neoplazmat, ulçera e stomakut, hipertiroidizmi, ethet, stresi, sëmundjet infektive, djegiet, pirja e duhanit, alkoolizmi, qëndrimi në zona të ftohta, pas operacionit, punë e rëndë fizike, shtatzënia, laktacioni, rritja dhe përdorimi i disa ilaçeve (barbituratet, primidoni, salicilatet);
Kushtet me marrje të zvogëluar të vitaminës C: pacientët me ushqim të plotë parenteral, njerëz në dietë dhe njerëz që kanë mungesë të vitaminës C në dietë;
Mbidoza e hekurit: bashkë-administruar me deferoxamine, rrit sekretimin e hekurit;
Trajtimi i metememoglobinaemisë idiopatike.

Brand

Алкалоид

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ALKALAX Tablets 5 mg x 20”