PARASOFTIN Piling Socks

250,00 den

Mënyra e përdorimit: 1. Nuk keni nevojë të keni bizhuteri ose manikyr në thonjtë tuaj.
2. Lani këmbët, pastaj thajini me kujdes.
3. Pritini paketën dhe shpërndani me kujdes dhe në mënyrë të barabartë lëngun në të dy çorapet.
4. Pas 60 – 90 minutash, hiqni çorapet e njomura në lëng dhe shpëlajini këmbët tërësisht me sapun dhe ujë.
5. Në varësi të gjendjes së lëkurës tuaj, procesi i eksfolimit (qërimi i pjesëve të trasha të lëkurës) do të fillojë pas 4-7 ditësh dhe do të zgjasë edhe 3 deri në 5 ditë.
6. Për t’i mbajtur këmbët tuaja të lëmuara dhe të buta, mund ta përsërisni procedurën çdo 30 ditë

9 in stock

SKU: DRTHSS-66 Category:

Description

Çorapet Parasoftin janë një zgjidhje inovative për kujdesin efektiv të lëkurës së këmbëve. Në varësi të shkallës së dëmtimit të këmbëve, përbërësit aktivë depërtojnë thellë dhe zbusin shtresën e trashur sipërfaqësore të lëkurës. Kompleksi i ekstrakteve bimore, ure dhe allantoin hidraton lëkurën e thatë, ndihmon rigjenerimin dhe ka një efekt zbutës dhe zbutës. Acidet AHA dhe BHA stimulojnë procesin e rinovimit dhe rigjenerimit efektiv të lëkurës. Përbërësit e zgjedhur me kujdes sigurojnë hidratim intensiv të këmbëve, duke u dhënë atyre një pamje të lëmuar, të pastër dhe të rafinuar me një efekt të dukshëm pas 7 ditëve të përdorimit. Paketimi: 1 palë çorape (madhësi universale) + substancë aktive në formën e xhelit 40 ml ( 2 x 20 ml në çdo çorap) ..
Parasoftin është një produkt i destinuar për përdorim në këmbë! Nuk rekomandohet për përdorim nëse keni skuqje, plagë, ekzemë, kërpudha ose probleme të tjera të lëkurës, dhe gjithashtu nëse vuani nga diabeti. Rekomandohet të aplikoni një sasi të vogël të i lëngshëm në lëkurë para përdorimit, për të përjashtuar një reaksion alergjik të mundshëm ndaj ndonjërit prej përbërësve. Nëse shfaqet acarim, kruajtje ose skuqje në vendin e aplikimit, duhet të ndaloni përdorimin e produktit. Mos e përdorni në pjesë të tjera të trupit përveç këmbëve. Produkti është vetëm për përdorim të vetëm dhe duhet të përdoret menjëherë pas hapjes së qeses. Hidhni çorapet pas përdorimit.
Përdorni produktin sipas udhëzimeve për përdorim. Procedura mund të përsëritet më së miri 30 ditë pas përdorimit të mëparshëm.

Brand

Др.Тајс

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “PARASOFTIN Piling Socks”