MULTIVITAMOL SYRUP 200 ml

320,00 den

Dozimi: fëmijët nga 1-3 vjeç: tri herë në ditë për 1/2 lugë çaji,
fëmijët 4-14 vjeç: dy herë në ditë 1 lugë çaji,
fëmijët> 14 vjeç dhe të rriturit: dy herë në ditë 1 lugë gjelle,
(një lugë çaji korrespondon me 5ml, dhe një lugë gjelle deri në 15 ml shurup).

12 in stock

SKU: DRTHSS-65 Category:

Description

Dr. Thais Shurup Multivitamol 200 ml
kombinim i balancuar i 10 vitaminave dhe hekurit,
për kushtet e rritjes së nevojave ushqyese për fëmijët nga 1 vit,
shije e këndshme e pjeshkës,
Vitaminat A, B6, D dhe C kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar
Vitamina D është e nevojshme për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave tek fëmijët
hekuri kontribuon në prodhimin normal të qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës dhe në transportin normal të oksigjenit në trup.
Përbërësit: hekuri II laktat, retinil palmitat, hidroklorur tiaminë, riboflavin 5 tit fosfat natriumi, piridoksinë hidroklorur, acid askorbik, acetat tokoferol, kolecalciferol, nikotinamid, acid pantotenik dhe ciano;

Brand

Др.Тајс

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MULTIVITAMOL SYRUP 200 ml”