MULTI B COMPLEX Tablets x 50

170,00 den

Out of stock

SKU: MXMDC-26 Category:

Description

Përmirëson funksionet metabolike në trup dhe stimulon rritjen dhe cilësinë e flokëve, thonjve dhe lëkurës.

Kompleksi Multi B ka doza të harmonizuara të vitaminave B për të siguruar sasi ideale ditore të vitaminave të nevojshme për cilësinë dhe funksionimin optimal të trupit.

Humbja e vitaminës B nga trupi

Vitaminat B ekskretohen nga trupi në baza ditore dhe faktorë të ndryshëm si stresi, alkooli dhe dieta të ndryshme përshpejtojnë më tej humbjen e tyre. Për shkak të gjithë kësaj, vitaminat B duhet të merren rregullisht dhe nëse dieta nuk mbulon një dozë të mjaftueshme ditore, atëherë trupi duhet të furnizohet përmes suplementeve.

Indikacionet

Rekomandohet përdorimi i tabletave Multi B kompleks si një burim shtesë i vitaminave të kompleksit B.

Kërkohen vitamina të kompleksit B:
Për rritjen dhe zhvillimin e duhur
Për një metabolizëm më të mirë
Për aneminë e shkaktuar nga mungesa e vitaminave B12 dhe/ose B9
Të moshuarit
Për funksionimin e duhur të sistemit nervor
Me stres të madh, tendosje psikofizike ose lodhje kronike
Vegjetarianët
Për të përmirësuar oreksin
Duhanpirësit dhe njerëzit që konsumojnë alkool
Për kocka, thonj dhe lëkurë të shëndetshme
Për të forcuar imunitetin

Paketimi: 50 tableta

Mënyra e përdorimit: Rekomandohet të konsumohet 1 tabletë në ditë në mëngjes

Brand

МаксМедика

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MULTI B COMPLEX Tablets x 50”