-30% Off

IMMUNACE Capsules x 30

Original price was: 940,00 den.Current price is: 658,00 den.

1 in stock

Description

Formula optimale për të ndihmuar në ruajtjen e funksionit imunitar

Immunace Extra Protection ofron një formulë të avancuar të bazuar në kërkime prej 28 lëndësh ushqyese, duke përfshirë të gjitha përfitimet e formulës sonë origjinale Immunace, plus lëndë ushqyese shtesë, si likopeni natyral, resveratrol, astaksantinë, acid alfa lipoik dhe vitaminë D shtesë në 1000 IU. Zhvilluar nga ekspertët e Vitabiotics, Immunace Extra Protection ju jep mbështetje shtesë ushqyese me nivele më të larta ditore të vitaminës D për të kontribuar në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Mbrojtje shtesë ushqyese për sistemin tuaj imunitar

Ushqyesit që gjenden në Immunace Extra Protection duke përfshirë vitaminat C & E kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ. Immunace siguron një burim ditor të vitaminës C, e cila nuk prodhohet ose ruhet nga trupi. Immunace Extra Protection kombinon një kombinim sinergjik të lëndëve ushqyese si likopeni natyral, l-carnitine, resveratrol, astaxanthin dhe acid alfa lipoik.

Me lëndë ushqyese shtesë përtej imunitetit origjinal

Vitamina D shtesë

Immunace ofron një formulë gjithëpërfshirëse duke përfshirë vitaminë D shtesë, zink dhe selen që kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar, plus folatin që kontribuon në formimin normal të gjakut. Immunace ishte një nga suplementet e para të sistemit imunitar në Mbretërinë e Bashkuar që u bë pionier dhe pranoi se vitamina D jo vetëm që kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të eshtrave dhe muskujve, por gjithashtu kontribuon në funksionin normal të sistemit imunitar.

Hulumtimet e reja tregojnë se nivelet optimale të marrjes së vitaminës D mund të jenë më të larta se sa mendohej më parë. Çdo tabletë e Immunace Extra Protection përmban një nivel optimal prej 25 mcg (1000 IU) të vitaminës D3, e cila është forma specifike e prodhuar në mënyrë natyrale nga trupi i njeriut dhe për këtë arsye preferohet mbi D2 që gjendet në disa suplemente.

Ekstrakti i likopenit

Likopeni është pigmenti karotenoid i kuq i ndezur që gjendet në domate. Likopeni është një ndërmjetës në biosintezën e shumë karotenoideve, duke përfshirë beta-karotenin. Likopeni nuk sintetizohet në trup dhe duhet të merret nga dieta.

Resveratrol

Resveratroli gjendet në lëkurën e rrushit të kuq. Resveratroli mund të kontribuojë në shëndetin kardiovaskular dhe është identifikuar si një nga substancat mbrojtëse që gjendet në verën e kuqe.

Mbështetje gjithëpërfshirëse për mikronutrientët

Immunace Extra Protection ofron një gamë të plotë të vitaminave dhe mineraleve. Formula Immunace u zhvillua fillimisht në bashkëpunim me një ekspert ndërkombëtar në kërkimin e lëndëve ushqyese, bazuar në provat shkencore të rolit të lëndëve ushqyese specifike në funksionin normal të sistemit imunitar.

Brand

Витабиотикс

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “IMMUNACE Capsules x 30”