GENGIGEL Baby Gel 15 ml

640,00 den

Mënyra e përdorimit Fërkojeni shtresën e xhelit në mënyrë të barabartë në mishrat e dhëmbëve, 3 deri në 6 herë në ditë, dmth sipas nevojës. Xheli ngjitet në mishrat e dhëmbëve dhe dhëmbët dhe ka një efekt afatgjatë. Për një ndjenjë të zgjatur të lehtësimit të dhimbjes, rekomandohet aplikimi i xhelit pas një vakti ose para gjumit.

2 in stock

SKU: MEDS-9 Category:

Description

Përshkrim i gjerë: Gengigel dhëmbët e parë është një xhel inovativ me një matricë të re polimer të patentuar për mukozën e gojës. Filmi i padukshëm, elastik dhe rezistent krijon një barrierë mbrojtëse efektive dhe ka një efekt afatgjatë. Provat klinike kanë treguar se formula e re e Gengigel dhëmbëve të parë lehtëson simptomat e daljes së dhëmbëve më shpejt dhe në mënyrë më efektive, ndryshe nga xhelat me anestezik lokal.1 Gengigel dhëmbët e parë është gjithashtu efektiv në: • mishrat e dëmtuar si pasojë e rënies së dhëmbëve të qumështit •plagë dhe ulçera (afta) në gojë • inflamacion dhe gjakderdhje e mishrave të dhëmbëve për arsye të ndryshme Për shkak të përmbajtjes së acidit hialuronik, i cili është një përbërës natyral i mishrave të dhëmbëve tanë, Gengigel First Teeth është plotësisht i sigurt për t’u përdorur. Nëse gëlltitet një sasi e vogël e xhelit, nuk do të përthithet nga trupi, do të nxirret nga trupi në të njëjtën mënyrë si ushqimi. Gengigel dhëmbët e parë nuk përmbajnë alkool, sheqer, aromë artificiale, gluten, laktozë, parabene, lauril sulfat natriumi dhe organizma të modifikuar gjenetikisht.

Brand

Медис

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “GENGIGEL Baby Gel 15 ml”