GENGIGEL Oral Solution 150 ml

775,00 den

Shpëlajeni për 1-2 minuta, disa herë në ditë.

3 in stock

SKU: MEDS-11 Category:

Description

“Gengigel në formën e shpëlarësit të gojës është i përshtatshëm për ruajtjen e shëndetit të zgavrës së gojës, ndaj rekomandohet përdorimi i tij si pjesë e higjienës së përditshme orale. Tretësirë orale efikase, praktike dhe i sigurt që vepron në mënyrë të barabartë në të gjithë sipërfaqen e mukozës së gojës. Përshkrim i gjerë: Gengigel në formën e shpëlarësit të gojës është ndihma e parë për: • mishrat e inflamuar dhe të fryrë, mishrat me gjakderdhje • xhepat e mishrave të dhëmbëve të thelluar • dëmtimin e mishrave të dhëmbëve për shkak të nxjerrjes ose pastrimit të dhëmbëve ose operacionit • indeve të acaruara në gojë për shkak të fiksimit (kurora, ura) ose proteza mobile Përbërja Acidi hialuronik, ksilitoli, alkooli dhe përbërës të tjerë.

Brand

Медис

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “GENGIGEL Oral Solution 150 ml”