GENGIGEL Gel 20 ml

640,00 den

Fërkoni një shtresë xheli në mishrat e dhëmbëve.

10 in stock

SKU: MEDS-10 Category:

Description

“Gengigel në formë xheli është veçanërisht efektiv në gjendjet akute të sëmundjeve periodontale (gingivit, periodontit). Përmban acid hialuronik i cili ofron ndihmë të menjëhershme në lehtësimin e simptomave të sëmundjes periodontale. Përshkrim i gjerë: Xhel Gengigel ofron ndihmë të shpejtë dhe efektive në: • mishrat e inflamuar dhe të ënjtur, mishrat e gjakosur • thellimin e xhepave të mishit të dhëmbëve • dëmtimin e mishrave të dhëmbëve për shkak të nxjerrjes ose pastrimit të dhëmbëve ose operacionit • indeve të acaruara në gojë për shkak të fiksimit (kurora, ura) ) ose proteza mobile. Përbërja Acidi hialuronik, ksilitoli, alkooli dhe përbërës të tjerë.

Brand

Медис

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “GENGIGEL Gel 20 ml”