ASTAMAX Capsules x 30

850,00 den

1 in stock

SKU: MXMDC-4 Category:

Description

Për çfarë synohet produkti AstaMax?

Përveç vajit të sojës, AstAMax përmban astaksantinë, antioksidantin natyror më të fortë dhe më të testuar për funksionimin normal të trupit.

Astaxanthin ka një efekt më të fortë se antioksidantët e tjerë:

Ajo vepron 6000 herë më e fortë se vitamina C.
550 herë më shumë se katekinat në çajin jeshil
550 herë më e fortë se vitamina E.
75 herë më i fortë se acidi alfa lipoik
40 herë më i fortë se beta karotina
Rregullon kolesterolin, ushqen lëkurën, shikimin, kyçet dhe muskujt, ndihmon në ruajtjen e kapacitetit mendor.

Efekt antioksidant, kardio, neuroprotektiv, anti-inflamator, imunostimulues, si dhe efekt anti-plakje, me rritje të fertilitetit mashkullor dhe profil lipidik, gjë që tregon gamën e gjerë të aplikimit të AstAMax.

Si funksionon astaksantina?

Redukton stresin oksidativ dhe inflamacionin, përmirëson profilin e lipideve dhe rrjedhjen e gjakut në nivel kapilar dhe në këtë mënyrë ul presionin e gjakut tek njerëzit me hipertension.
Si një antioksidant anti-inflamator – astaksantina mbron muskujt, redukton lodhjen dhe rrit qëndrueshmërinë.
Kontribuon në një pamje të shëndetshme dhe të bukur të lëkurës, e cila rrit hidratimin, elasticitetin e saj dhe zvogëlon dukshmërinë e rrudhave. Përdoret gjithashtu për të mbrojtur lëkurën nga dielli, për të parandaluar dëmtimin e saj nga rrezatimi UV.

Aplikimi dhe përdorimi

Kapsulat e buta të xhelatinës AstaMax kanë një efekt antioksidant dhe kontribuojnë në ruajtjen e funksionit normal të shumë indeve dhe organeve. Rekomandohet përdorimi i tyre për të:
– Ruajtja e presionit normal të gjakut dhe niveleve normale të kolesterolit në gjak
– Ruajtja e performancës mendore
– Funksion më i mirë i kyçeve
– Kujdesi dhe mbrojtja e lëkurës
– Ruajtja e specieve
– Qëndrueshmëri e rritur
– Efekte pozitive në terapinë e sterilitetit te meshkujt

Përdorimi: 1 kapsulë e butë në ditë me një vakt me përmbajtje yndyre. (Ndoshta me vaj ulliri)

Brand

МаксМедика

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ASTAMAX Capsules x 30”