LACALUT WHITE TOOTHPASTE 75 ml + TOOTHBRUSH BLACK EDITION

150,00 den

Out of stock

SKU: DRTHSS-48 Category:

Description

E bardha Lacalut rikthen ngjyrën natyrale të dhëmbëve dhe eliminon njollat e shkaktuara nga nikotina, çaji, kafeja dhe produktet e tjera ushqimore. Përmban mikrogranula të buta, të cilat pastrojnë në mënyrë aktive pllakën dhe njollën e dhëmbëve, dhe lustrojnë butësisht smaltin e dhëmbëve duke e bërë atë të lëmuar dhe me shkëlqim. Këto kokrriza janë rregulluar në formë dhe madhësi, për të qenë maksimalisht efektive në pastrim, pa dëmtuar dhe prishur smaltin e dhëmbëve. Shtesa e fluorit bën remineralizim, duke formuar një shtresë mbrojtëse në sipërfaqen e dhëmbit, duke i bërë ato rezistente ndaj kariesit dhe stimujve të jashtëm. Laktati i aluminit është përgjegjës për gjendjen e mirë gingivale dhe mbrojtjen kundër inflamacionit. Përmbajtja e fluorit 1357 ppm.

Brand

Др.Тајс

Лакалут

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “LACALUT WHITE TOOTHPASTE 75 ml + TOOTHBRUSH BLACK EDITION”