CURAPROX Kids Toothpaste Watermelon 1450 ppm (6+) 60 ml

295,00 den

Pastë dhëmbësh për fëmijë Curaprox me një aromë freskuese dhe të ëmbël luleshtrydhe

Shija freskuese e luleshtrydhes e bën larjen më argëtuese. Por megjithatë kjo pastë dhëmbësh ofron shumë më tepër se kaq. Përmban 1450 ppm fluor natriumi i cili u siguron dhëmbëve të qumështit mbrojtje efektive kundër kariesit dhe është i përshtatshëm për fëmijët nga 6 vjeç.

Shija dhe aroma e freskët do të jenë të preferuara edhe nga fëmijët më të zgjuar. Përveç mbrojtjes nga prishja e dhëmbëve dhe forcimit të dhëmbëve dhe mishrave të dhëmbëve, fëmijëve u garantohet një buzëqeshje e shëndetshme dhe e bukur.

Kjo pastë dhëmbësh nuk përmban përbërës të dëmshëm si lauril sulfat natriumi (SLS), triclosan dhe mikroplastikë. Çfarë përmban? Vetëm përbërës të mirë.

• Fluori i natriumit i cili forcon smaltin e dhëmbëve

• Enzimat që stimulojnë funksionin mbrojtës natyral të pështymës, nxisin remineralizimin dhe parandalojnë tharjen e gojës

• Xylitol (sheqer thupër) i cili mbron nga bakteret dhe forcon dhëmbët.

Out of stock

SKU: CRPX-18 Category:

Description

për përdorim ditor 2 herë në ditë

Brand

Курапрокс

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “CURAPROX Kids Toothpaste Watermelon 1450 ppm (6+) 60 ml”