CURAPROX Kids Toothpaste Strawberry 2+ years 60 ml

315,00 den

Pastë dhëmbësh për fëmijë Curaprox me një aromë freskuese luleshtrydhe

Aromë e ëmbël luleshtrydhe – për një ndjesi zbavitëse dhe të parezistueshme larjeje. Përmban 950 ppm fluor natriumi, i cili i siguron dhëmbëve të qumështit mbrojtje efektive kundër kariesit, është i përshtatshëm për fëmijët nga 2 vjeç.

Kjo pastë dhëmbësh nuk përmban përbërës të dëmshëm si lauril sulfat natriumi (SLS), triclosan dhe mikroplastikë. Çfarë përmban? Vetëm përbërës të mirë.

• Fluori i natriumit i cili forcon smaltin e dhëmbëve
• Enzimat që stimulojnë rolin natyror mbrojtës të pështymës, stimulojnë remineralizimin dhe parandalojnë tharjen e gojës
• Xylitol (sheqer thupër) i cili mbron nga bakteret dhe forcon dhëmbët.

2 in stock

SKU: CRPX-16 Category:

Description

për përdorim ditor 2 herë në ditë

Brand

Курапрокс

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “CURAPROX Kids Toothpaste Strawberry 2+ years 60 ml”