BIOTRADE PURE SKIN EXFOLIATING TONIC 60 ml

1,010,00 den

Lani mirë dhe thani fytyrën. Vendosni tonik me pambuk pa larë. Veprimi i acideve ndihet si një ndjesi ndjesi shpimi gjilpërash dhe djegieje, e cila kalon për disa minuta. Rreth 30 minuta pas aplikimit të tonikut, vendosni një krem të thellë hidratues. Ju mund ta kaloni këtë hap nëse lëkura juaj është e kombinuar me vaj. Aplikoni në mbrëmje, dhe nëse tolerohet mirë – çdo natë.

1 in stock

SKU: BIOTRD-16 Category:

Description

Toniku për peeling është krijuar për lëkurën e devitalizuar me pore të zmadhuara, pikat e zeza dhe fytyrën e pabarabartë. Kombinimi i acidit azelaik me acide alfa- dhe beta-hidroksi shtreson qelizat e vdekura, rregullon dhjamin, largon pikat e zeza, zvogëlon poret e zgjeruara, ndriçon dhe barazon fytyrën. Peeling stimulon prodhimin e kolagjenit dhe ka një efekt të dobishëm në vijat e holla. I përshtatshëm për: – lëkurë normale, të kombinuar dhe me vaj – pikat e zeza dhe poret e zmadhuara – lëkura e devitalizuar – çehra e pabarabartë – vijat e imëta Veprimi: – Heq pikat e zeza – Zvogëlon poret e zgjeruara – Rregullon vajosjen – Zbut butësisht shtresën sipërfaqësore të qelizave – ndriçon dhe zbut gjithçka çehre – Stimulon kolagjenogjenezën dhe rigjenerimin e lëkurës – Lëmon linjat e imëta Përbërësit aktivë: – Pluhuri i qymyrit – thith papastërtitë, toksinat dhe yndyrën e tepërt – Glicerina – zbut, hidraton dhe forcon lëkurën rrit funksionin e saj mbrojtës Produkti është hipoalergjik dhe jo-komedogjenik.

Brand

Биотрејд

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “BIOTRADE PURE SKIN EXFOLIATING TONIC 60 ml”