BIOTRADE ACNE OUT CREAM 30 ml

1,020,00 den

1 in stock

SKU: BIOTRD-2 Category:

Description

Kujdes aktiv me efekt mattifikues për lëkurë të prirur për puçrra, lëkurë me vaj me papërsosmëri të dukshme – pikat e zeza, puçrrat, folikuliti. I përshtatshëm sidomos për puçrrat nënlëkurore pa majë purulente. Rregullon vajin, qetëson skuqjen, zbut butësisht dhe hidraton lëkurën. Vitaminat në krem (A dhe E) kanë një efekt të fortë antioksidant dhe në të njëjtën kohë stimulojnë rinovimin e qelizave. Jashtëzakonisht efektive edhe me përdorim të zgjatur. Nuk shkakton ndjeshmëri ndaj dritës. I përshtatshëm për: – trupin dhe fytyrën; – lëkurë të prirur për puçrra dhe lëkurë me vaj; – papërsosmëritë e dukshme – puçrrat, pikat e zeza, puçrrat. Përbërësit aktivë: – Vitamina A – ka një efekt freskues, rinovues dhe ushqyes. Stimulon rigjenerimin e qelizave dhe mbështet kolagjenogjenezën në lëkurë; – Vitamina B3 – e mban lëkurën të shëndetshme. Ka një efekt të dobishëm në infeksione të ndryshme dhe përmirëson qarkullimin e gjakut; – Vitamina E – vepron si antioksidant dhe anti-inflamator. Rrit pengesën mbrojtëse të lëkurës, rrit elasticitetin e saj dhe zvogëlon humbjen e lagështisë; – PASC – kompleks jo-antibiotik me një gamë të gjerë veprimi; – Glicerinë – hidraton, zbut dhe përmirëson elasticitetin e lëkurës. Parandalon tharjen dhe forcon funksionin mbrojtës të epidermës. Mënyra e përdorimit: Vendosni një shtresë të hollë kremi në mëngjes dhe në mbrëmje vetëm në zonat e prekura të fytyrës, dekoltesë ose mbrapa. Lëkura duhet të pastrohet dhe thahet paraprakisht. Nëse dëshironi të vendosni makiazh ose krem hidratues pas kremit aktiv, prisni të paktën 10-15 minuta, E rëndësishme: Lani duart mirë me ujë pasi të përdorni kremin! Nëse keni skuqje, kruajtje dhe / ose djegie, ndaloni përdorimin e produktit. Konsultohuni me një dermatolog nëse ankesat nuk kalojnë brenda 3 ditësh. Shmangni kontaktin me sytë. Ruhet nën 25 ° C. Mbajeni larg fëmijëve.

Brand

Биотрејд

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “BIOTRADE ACNE OUT CREAM 30 ml”