-20% Off

WELEDA Strech Mark Oil 100 ml

912,00 ден

Начин на користење:

Масирајте два до три пати на ден, од почетокот на бременоста до крајот на периодот на доење, со лесни кружни движења над стомакот, бутовите, долниот дел и градите.

3 на залиха

Опис

За време на бременоста, на вашето тело му треба дополнителна нежна грижа, за да можете да се чувствувате добро и да уживате во она што го прави природата. Маслото за масажа со стрии користи состојки за негување на вашата кожа во текот на целата бременост. Маслото од сладок бадем, маслото од пченични никулци богато со витамин Е и екстрактот од арника се користат за намалување на појавата на стрии. Скапоцените, смирувачки масла од роза, нероли, смирна и темјан развијат комплексен парфем. Тоа е чиста формула во хармонија со вашето тело во едно чудесно време.

Brand

Веледа

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “WELEDA Strech Mark Oil 100 ml”