WELEDA Skin Food Cream 75 ml

710,00 ден

Нанесете на ронлив, сува или груба кожа на лицето и телото како што се суви врвови на прстите, раце, лактите или стапалата.

2 на залиха

Опис

Skin Food е доверливо и ефикасно решение за многу сува и груба кожа.

Тоа е богата, грижлива, густа крема мешавина од хранливи растителни масла, ланолин и пчелин восок со екстракти за смирување на кожата од панси, камилица и невен.

Уникатниот мирис на сладок портокал, ароматична лаванда и топли ноти од ванила од бензоинска смола ја задоволуваат вашата душа.

Ја храни и штити многу сува кожа, како груби дамки на пети, лактите и вредни раце. Исто така погоден за лице.

Идеален за интензивна нега на влага за сува кожа на пр. во текот на зимата, по напорна работа или груб третман на вашата кожа.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “WELEDA Skin Food Cream 75 ml”