WELEDA Calendula Nourishing Body Cream 75 ml

450,00 ден

Начин на користење:

Втријте мала количина крем помеѓу дланките, а потоа нежно нанесете на лицето и телото.
Кремот може да се користи на пределот на пелената кога кожата не е склона кон осип. Нанесете голема количина за да формирате заштитен слој на пределот на пелената.

Нема на залиха

Опис

Хранливата крема за лице и тело Calendula е формулирана за чувствителна кожа на малите. Неговата богата текстура содржи природни активни состојки кои ја штитат и додаваат еластичност на чувствителната кожа. Органските екстракти од невен нудат смирувачки својства додека ланолинот ја штити кожата од сувост. Кремот ги храни сувите области и обезбедува сигурна, дневна заштита

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “WELEDA Calendula Nourishing Body Cream 75 ml”