WELEDA 24h Roll-On Citrus 50 ml

660,00 ден

Чувствувајте се свежо цел ден со овој ролинг со мирис на цитрус, кој активно, но сепак нежно, се бори против мирисот со доверливи состојки кои вашето тело ќе ги сака.

1 на залиха

Опис

Оваа мешавина од етерично масло од лимон и Litsea cubeba обезбедува долготрајна заштита на мирисот без да ја спречи кожата од потење – нејзиниот вроден процес на чистење. Овој лесен за употреба ролна не содржи никакви алуминиумски соли или синтетички конзерванси и мириси, така што можете слободно и јасно да го живеете вашиот најдобар живот секој ден. Мирисот е составен од цветни и зачинети ноти на петитгранин.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “WELEDA 24h Roll-On Citrus 50 ml”