VOLTAREN Gel 2% 50 g

540,00 ден

Употреба

Возрасни и деца над 12 години: нежно втријте го гелот во погодената област. Нанесете три или четири пати секој ден. Количината што ќе ви треба ќе зависи од големината на погодената област. Обично ќе биде доволна количина со големина од цреша до орев. Користете до две недели, доколку е потребно.

3 на залиха

SKU: GLSMKL-2 Категории , , Ознаки: , ,

Опис

Волтарен Емулгел е клинички докажан лек за ублажување на болката. Она што го прави овој гел толку посебен е тоа што и ја ублажува болката и воспалението. Волтарен Емулгел се користи за лекување на болки и воспаление на мускулите, зглобовите, тетивите и лигаментите, поради исчашувања и истегнувања, спортски повреди (на пр. тениски лакт) и меко ткиво ревматизам (на пр. бурзитис; тендинитис).

Волтарен Емулгел содржи нестероиден антиинфламаторен лек (НСАИЛ), диклофенак. Диклофенак делува на ублажување на болката и намалување на воспалението (отокот). Технологијата Emulgel му помага на гелот да навлезе длабоко во кожата за да ја подобри испораката на диклофенак до местото на болка. Voltaren Emulgel има ефект на ладење, навлажнувачки без силни мириси.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VOLTAREN Gel 2% 50 g”