VITAMIX Restful Sleep Capsules x 30

270,00 ден

Начина на употреба: 1 капсула дневно, 30 минути пред спиење.

1 на залиха

Опис

Го смирува и опушта телото.
Промовира здрав сон.
Придонесува за скратување на времето за спиење.

мелатонин
-полесна адаптација на телото после патување со промена на временските зони
– скратување на времето за спиење

Валеријан, пасифлора, глог
-релаксација и седатив
-нервен систем и ментална функција
– чукање на срцето
витамин Б6
-нервен систем и ментална функција
-метаболизам и производство на енергија
– формирање на црвени крвни зрнца
– го намалува чувството на замор и замор
-регулирање на хормоналната активност

Brand

Фортекс

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VITAMIX Restful Sleep Capsules x 30”