VITAMIX Nerve Care Capsules x 30

270,00 ден

Начина на употреба: 1 капсула еднаш дневно, после оброк со неколку голтки вода.

2 на залиха

Опис

Валеријаната, маточината и пасифлората ја регулираат срцевата активност, работата на нервниот систем и психата. Тие ја смируваат менталната функција.

Магнезиумот го релаксира телото, елиминирајќи го чувството на замор, исцрпеност и летаргија. Го фаворизира нормалниот тек на балансот на електролити во телото, го регулира метаболизмот и нивото на енергија.

Витаминот Б6 влијае на менталната активност и на нервниот систем. Активно учествува во производството на црвени крвни зрнца и балансирање на хормоналната активност. Го опушта телото, намалувајќи го чувството на исцрпеност и замор.

Brand

Фортекс

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VITAMIX Nerve Care Capsules x 30”