VITAMIN Tablets B12 100 mcg x 60

700,00 ден

Употреба: Една таблета на ден да се растопи под јазик.

3 на залиха

Опис

Витамин Б12 е витамин растворилив во вода и е еден од најбитните микронутритиенти кои ги добиваме од намирниците од животинско потекло.

Овој витамин учествува во низа процеси кои учествуваат во одржување на здравјето. Витамин Б12 игра важна улога во процесот на делба на клетките, допринесува за нормално функционирање на нервниот систем, учествува во метаболизмот на хомоцистеин и создавањето на енергија. Исто така овој витамин е од клучно значење за создавање на црвени крвни клетки, помага во намалување на заморот и зајакнување на имунитетот.

Витамин Б12 е апсолутно важен за доброто ментално и физичко здравје.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VITAMIN Tablets B12 100 mcg x 60”