VITAMIN D3 5000IU Capsules x 30

1,050,00 ден

Употреба: Возрасни и деца над 12 години, една таблета дневно.

1 на залиха

Опис

Витаминот Д3 е витамин растворлив во масти кој придонесува за нормална функција на имуниот систем, апсорпција / искористување на калциум и фосфор, одржување на нормални коски, нормална функција на мускулите, одржување на нормални заби и исто така придонесува за нормално ниво на калциум во крвта. Заедно со калциумот, витаминот Д исто така помага при намалување на загубата на минералите во коските кај жени во пост-менопауза.

Brand

Хеалтх Еид

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VITAMIN D3 5000IU Capsules x 30”