VICHY PURETE THERMAL MINERAL MICELLAR WATER SENSITIVE SKIN 400 ml

1,220,00 ден

Aplikoni ujë micellar me një copë pambuku në të gjithë zonën e fytyrës dhe syve. Përdorni lëvizje gjithëpërfshirëse, duke filluar nga pjesa e brendshme e fytyrës dhe duke lëvizur jashtë. Nuk kërkohet shpëlarje. Mund të përdoret gjithashtu për të prekur grimin gjatë aplikimit të grimit ose gjatë gjithë ditës. Mund të përdoret gjithashtu për të prekur grimin gjatë aplikimit të grimit ose gjatë gjithë ditës.

1 на залиха

Опис

Purete Thermale минерална мицеларна вода за чувствителна кожа ја чисти кожата и ја отстранува шминката од лицето и очите. Формулиран со минерална термална вода на Виши и пантенол (про-витамин Б5), ова средство за чистење со повеќе придобивки, исто така, ја смирува и ја зајакнува кожата.

Збогатена со пантенол (про-витамин Б5), оваа формула со уникатна мицеларна технологија ги отстранува нечистотиите предизвикани од фактори на изложеност како што е загадувањето, оставајќи ја кожата чиста, зајакната и смирена. Тестирано под дерматолошка и офталмолошка контрола.

Brand

Виши

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VICHY PURETE THERMAL MINERAL MICELLAR WATER SENSITIVE SKIN 400 ml”