VICHY PURETE THERMAL CLEANSING FOAM 150 ml

1,300,00 ден

1 на залиха

Опис

Vichy Purete Thermale Purifying Foaming Water ја прочистува кожата од шминка, себум и загадување, а истовремено се спротивставува на затегнатоста и непријатноста на кожата предизвикани од тврда вода. Поздрава, помазна кожа се открива уште од првата употреба.

• За сјаен свеж тен за чувствителна кожа
• Чисти и му дава на вашето лице светол свеж изглед

Благодарение на иновативната текстура, течната конзистенција се трансформира со само еднаш пресување во кремаста, воздушна, нежна пена. Кремастата пена без сапун нежно ја чисти кожата и му дава на вашиот тен сјајно свеж изглед. Брзо, нежно и темелно водоотпорна шминка за очи без да ја иритира чувствителната кожа околу очите. Vichy Purete Thermale Purifying Foaming Water исто така ги штити трепките и ги смирува зацрвенетите очни капаци.

Brand

Виши

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VICHY PURETE THERMAL CLEANSING FOAM 150 ml”