VICHY Liftactiv Specialist Retinol Serum 30 ml

2,870,00 ден

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Кога започнувате нова рутина за нега на кожата која вклучува серум со ретинол, започнете со максимална употреба двапати неделно. Кога кожата ќе изгради толеранција кон производот, користете го 2-3 пати неделно, а потоа секоја втора вечер.

Нанесете го овој серум како дел од вечерната рутина, по чистењето. Користејќи го прецизниот апликатор и врвовите на прстите за нежно масирање на кожата. Избегнувајте го нежниот предел околу очите. Секогаш користете SPF50 наутро, бидејќи овој производ може да ја зголеми чувствителноста на кожата на сонце.

1 на залиха

Опис

Vichy’s Liftactiv 0,2% Pure Retinol Specialist Deep Wrinkle Serum е дизајниран за видливо намалување на линиите и брчките, подобрување на целокупниот тон на кожата и зајакнување на сјајот на кожата за здрав и младешки изглед.

Формулиран со нашата највисока концентрација на активна суперѕвезда за нега на кожата против стареење, чист ретинол и комбинирана со фракции добиени од 1% пробиотик, култивиран бактериски лизат познат по своите својства за поправка на кожата.

Овој лесен млечен серум се спојува со ефикасноста и подносливоста. Дизајниран да ја храни кожата, како и да помогне во промовирање на еластичноста, цврстината, еластичноста и обновувањето на клетките на површината на кожата. Тестирано на сите типови и тонови на кожа. Клинички докажано. Нега на кожата без мирис.

Апликаторот Hygienic го олеснува нанесувањето на совршената количина на серум (2-3 капки) со стискање на основата на апликаторот.

Brand

Виши

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VICHY Liftactiv Specialist Retinol Serum 30 ml”