VICHY DERCOS Energy+ Stimulating Shampoo 400 ml

1,540,00 ден

Упатство за употреба

Можете да го користите онолку често колку што сакате, самостојно или во комбинација со интензивен третман за опаѓање на косата.

Vita4you прави максимални напори да се осигура дека информациите и сликите на производите дадени на веб-страницата се точни. Сепак, можни се варијации поради промените од производителот. Ви препорачуваме внимателно да ги прочитате етикетите, мерките на претпазливост и упатствата за употреба на сите производи пред да ги користите.

Нема на залиха

Опис

Стимулирачкиот шампон Vichy Dercos Energisant е шампон за зајакнување за мажи и жени со опаѓање на косата.

Содржи активна молекула Aminexil која помага во стабилизирање на коренот на косата, ги зајакнува колагенските влакна на косата и го намалува сезонското и реактивното опаѓање на косата. Во исто време ја враќа виталноста на косата, оставајќи пријатна текстура.

Brand

Виши

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VICHY DERCOS Energy+ Stimulating Shampoo 400 ml”