VICHY Aminexil Clinical Women 12 x 6 ml VHR07688

2,490,00 ден

Апликација

Интензивен третман:

1 ампула дневно за 6 недели. Може да се нанесува на сува или влажна коса.

Како одржување:

3 ампули неделно.

Само за надворешна употреба. Не голтајте. Избегнувајте нанесување на иритирана кожа или пределот околу очите. Во случај на контакт со очи, веднаш исплакнете.

Нема на залиха

Опис

Посилна приврзаност кон скалпот.
Ја промовира силата и отпорноста на влакната.
Ги намалува микронерамнотежите на скалпот и ја зајакнува неговата отпорност.
Оптимална толеранција.
Хипоалергично.

Ексклузивно соединение Аминексил, референтна молекула против опаѓање на косата, клиничка ефикасност, со 5 активни состојки за целосен ефект. Тестирано на чувствителен скалп. Ефективноста против осипување измерена и докажана за 6 недели. Клинички докажано. Напуштањето е намалено. По 3 недели, скалпот се зајакнува. Отпорот и силата се враќаат на косата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “VICHY Aminexil Clinical Women 12 x 6 ml VHR07688”