UROCIST Tablets x 15

530,00 ден

Препорачана доза: Една таблета на ден со чаша вода да се зема орално, по можност навечер најмалку еден месец и во случај на повторливи инфекции и по специфичен третман, дури и за време на антибиотска терапија. Во случај на акутен настан, се препорачува да се земаат 2 таблети на ден.

1 на залиха

Опис

Уроцист е медицинско помагало кое се препорачува и за спречување на појава на циститис и како адјуванс во терапевтскиот третман. Всушност, високата содржина на PAC-A (проантоцианидини-А), во екстрактот од брусница развива бариерен ефект против контактот на бактериите со епителот на мочниот меур.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “UROCIST Tablets x 15”