URIMIL Capsules x 30

650,00 ден

1 на залиха

Опис

Уримил е додаток во исхраната кој содржи уридин монофосфат и витамини од Б комплексот и успешно се применува како адјувантна терапија кај следните болести на периферниот нервен систем:
Периферна невропатија (без оглед на етиологијата), ишијас, лумбаго, дископатија, радикулитис, меѓуребрена невралгија, плекситис, остеопатии, хондропатии, артропатии, по операција на дискус хернија.
Други оштетувања на мускулно-скелетниот систем и сврзното ткиво.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIMIL Capsules x 30”