URIAGE Xemose Face Cream 40 ml

810,00 ден

Нанесете наутро и навечер на темелно исчистено и исушено лице. Избегнувајте контакт со очи.
Тестирано на волонтери со мрсна кожа и несовршености. За секојдневна употреба

Нема на залиха

Опис

Овој богат крем ги храни и смирува чувствата на затегнатост и штити од надворешни агресии. Текстурата што се топи и ја враќа еластичноста и мекоста на кожата.
Смирува

Донесува моментално смирувачко дејство со новопатентираниот* Chronoxine.
Негува

Благодарение на комплексот Cerasterol 2F, овој крем ја обновува и зајакнува бариерата на кожата со 24-часовна ефикасност.
Заштитува

TLR2-Regul ја регулира вродената имунолошка бариера, а Uriage термалната вода ја ребалансира микробната бариера.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Xemose Face Cream 40 ml”