URIAGE Tolederm Control Soothing Care 40 ml

700,00 ден

Нанесете наутро и навечер на лицето на чиста и сува кожа.

2 на залиха

Опис

Обезбеден со минималистичка формула, Toléderm CONTROL SOOTHING CARE е воздушеста крема која веднаш ја смирува, навлажнува, заштитува и обезбедува долготрајна удобност на чувствителната, нетолерантна, хиперреактивна и алергиска кожа.
Благодарение на формулата од 3 активни природни состојки [Uriage Thermal Water + Algae Polyuronides + Plant Squalane], оваа нега на кожата ја зајакнува бариерата на кожата и го зголемува нејзиниот праг на толеранција за да помогне во контролата на чувството на иритација, пецкање, топлина и/или затегнатост.
ЈА КОНТРОЛИРА РЕАКТИВНОСТА НА КОЖАТА

Ова трио на активни природни состојки го ограничува пенетрацијата на иритирачките дразби на површината на кожата. Термалната вода Uriage контролира 3 невро-рецептори вклучени во механизмите за чувствителност на кожата за да го зголеми нејзиниот праг на толеранција.*
*тест за боцкање направен под дерматолошка контрола на 15 возрасни волонтери со чувствителна и хиперреактивна кожа: намалување на прагот на иритација.
ВЕДНАШ ГИ СЛЕКУВА СЕНЗАЦИИТЕ НА НЕМОМОТИЈА

Полиурониди против иритирачки алги во комбинација со природно смирувачка термална вода Uriage, моментално смируваат и трајно ги смируваат чувствата на непријатност.
НАГРАДУВА

Термалната вода Uriage и глицеринот трајно ја навлажнуваат кожата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Tolederm Control Soothing Care 40 ml”