URIAGE Thermal Micellar Water Normal To Dry Skin 250 ml

570,00 ден

Натопете памучна подлога со термална мицеларна вода и нежно избришете ги лицето, очите и вратот за да ги исчистите во еден чекор, без плакнење. Завршете го отстранувањето на шминката со водоотпорниот отстранувач на шминка за очи. Испрскајте ја термалната вода Uriage низ целото лице и оставете ја да навлезе. Не се суши. Завршете со примена на вашиот производ за дневна нега.

2 на залиха

Опис

Термалните мицеларни води Uriage се совршено прилагодени за отстранување на шминка од сите типови кожа, благодарение на уникатните својства на термалната вода Uriage. Нежните, нејонски составни сурфактанти на мицелите делуваат како магнети за ефикасно да ги заробат шминката и нечистотиите.
Исчистете ја и отстранете ја шминката

Оваа мицеларна вода со нежни нејонски сурфактанти нежно ја елиминира шминката и нечистотиите.
Навлажнува

Збогатен со екстракт од брусница, овој производ ја навлажнува кожата, оставајќи ја мазна и еластична.
Заштитува од сувост

Збогатен со хидратантна термална вода Uriage.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Thermal Micellar Water Normal To Dry Skin 250 ml”