URIAGE SET Eau Thermale Water Cream 40 ml + Water Sleeping Mask 15 ml

820,00 ден

1 на залиха

Опис

Борба против дехидрираната кожа со овој сет за подарок Uriage Water.

Овој сет содржи:

1. Крем за вода – Хранлив, но сепак ултра лесен, Кремот за вода вкусно се топи во кожата и ја внесува со својот уникатен навлажнувачки комплекс.

Заживува, не е мрсна, веднаш се апсорбира, ја остава нормална до комбинирана кожа мека и сјајна цел ден.

2. Маска за спиење – Нурнете ја кожата во вистинска „Термална бања“. Хидратантната моќ на Uriage термалната вода во ултра лесна желеста текстура ноќна маска.

Кожата е одморена, како „8 часа сон“
текстурата на кожата е измазнета, целосно навлажнета, еластична и мека за ултра свеж сјај.

Brand

Уриаж

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE SET Eau Thermale Water Cream 40 ml + Water Sleeping Mask 15 ml”